خواهر کاوه طاهری درباره نام وبلاگ برادرش گفت: «وبلاگش به نام پویش بود اما من بعد دو، سه ما که از بازداشتش می گذشت نتوانستم وبلاگش را در فضای اینترنت پیدا کنم. حالا نمی دانم اطلاعات وبلاگ را بسته یا دلیل دیگری دارد که پیدایش نمی کنم.»

خواهر کاوه طاهری، وبلاگ نویس شیرازی که از دوم مهرماه امسال بازداشت شده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که برادرش به دلیل داشتن وبلاگ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی بازداشت شده است که پس از بازداشت داشتن کارت خبرنگاری یورونیوز و ادعای خبررسانی برای این خبرگزاری و همکاری در تهیه فیلم مستندی به اتهامات اولیه اش افزوده شده است. این زندانی اکنون در زندان عادل آباد شیراز به سر می برد.

لاله طاهری که در مالزی به سر می برد در خصوص فعالیت های برادرش به کمپین گفت:« برادرم هیچ فعالیت سیاسی نداشته و عضو هیچ گروهی هم نبوده است فقط وبلاگی داشت که در آن نظراتش را در مورد مسائل کشور می نوشت که فکر نمی کنم درج نظرات شخصی جرم باشد.»

لاله طاهری در خصوص آخرین وضعیت برادرش گفت:« مادر و پدرم او را پنجشنبه ۱۹ بهمن دیدند. برادرم از نظر جسمی خوب بوده اما کلافه بوده و استرس داشته و اصرار برای پخش کردن خبر بازداشتش را داشته است. بهر حال من چون با خانواده ام در ارتباط تلفنی هستم و آنها می ترسند که تلفن کنترل باشد خیلی واضح درباره وضعیت کاوه به من نمی گویند فقط می گویند کاوه بد نیست.»

خانم طاهری در خصوص برادرش و نحوه بازداشت او به کمپین گفت: « کاوه متولد ۱۳۶۰ است و در فروشگاه پوشاکی در شیراز کار می کرد ولی در کنار کارش که برای امرار معاش بود وبلاگی هم داشت. در روز دوم مهرماه دو، سه نفر از ماموران اداره اطلاعات به محل کارش رفته و او را دستگیر کردند بعد از آن هم به خانه رفتند و خانه را تفتیش کردند و و هر چه دفتر و یادداشت و هارد کامپیوتر خودش و مادر و پدرم بوده را ضبط کردند. بعد او را به مدت ۵۲ روز به بندی معروف به پلاک ۱۰۰ بازداشتگاه اطلاعات بردند و بعد از آن به زندان عادل آباد شیراز منتقل کردند، در بندی که قاتلان و قاچاقچان بودند اما پس از یک هفته، ده روزی که من خبررسانی کردم الان جایش را تغییر دادند و برده اند او را به بندی که ظاهرا وضعیتش بهتر است.»

خانم طاهری با اشاره به اینکه یکی از اتهامات برادرش داشتن کارت خبرنگاری “یورونیوز” است، گفت:« نکته دیگر این است که برادرم کارت خبرنگاری یورونیوز را داشت اما با آن هنوز فعالیتی نکرده بود که ماموران آن کارت را هم در زمان تفتیش خانه با خود بردند. الان یکی از اتهاماتش این است که برای یورونیوز خبررسانی می کرده در حالیکه برادرم اصلا چنین فعالیتی نداشته است.

خواهر کاوه طاهری درباره نام وبلاگ برادرش گفت: «وبلاگش به نام پویش بود اما من بعد دو، سه ما که از بازداشتش می گذشت نتوانستم وبلاگش را در فضای اینترنت پیدا کنم. حالا نمی دانم اطلاعات وبلاگ را بسته یا دلیل دیگری دارد که پیدایش نمی کنم.»

خواهر کاوه طاهری در خصوص درخواستش از مقامات قضایی ایران گفت: « تقاضای من و پدر و مادرم این است که سریع تر تکلیف پرونده برادرم مشخص شود. بیش از ۴ ماه است که بدون اینکه اتهاماتش مشخص باشد و دادگاهی تشکیل شود او بازداشت شده است. برای من و خانواده ام سوال است که روی چه حساب جوان ۳۰ ساله ای را دستگیر می کنند و از ادامه زندگی طبیعیش منع می کنند؟ اگر بخواهند درباره اش تحقیق هم کنند که در حد یکماه می تواند انجام شود چرا بیش از ۴ ماه او را نگه داشته اند؟…. روی چه حساب و مدرکی می خواهند ثابت کنند که برادرم اقدام علیه امنیت ملی انجام داده است. کار خاصی نکرده و ما می خواهیم آزاد شود.»