[audio:http://persian.iranhumanrights.org/wp-content/uploads/zeydabadi_voice_27_june_11.mp3|titles=zeydabadi_voice_27_june_11]

همسر احمد زیدآبادی روزنامه نگار و زندانی عقیدتی در گفت وگو با کمپین از کاهش وزن شدید وی و نگرانی هایی که در این زمینه وجود دارد سخن گفت.

مهدیه محمدی، همسر احمد زید آبادی روزنامه نگار و زندانی عقیدتی با اظهار نگرانی از کاهش وزن شدید او در آخرین ملاقاتش به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: « پنجشنبه هفته گذشته که او را ملاقات کردم به شدت وزنش کاهش پیدا کرده بود. یکماه پیش حس کرده بودم که وزنش دارد کم می شود اما این پنجشنبه خیلی محسوس بود. من به هر شکل پیگیری کردم تا علت این موضوع را متوجه شوم به نتیجه ای نرسیدم. و متاسفانه از روز پنجشنبه تا به حال هم دیگر خبری از او ندارم.»

همسر احمد زید آبادی، روزنامه نگار و فعال سیاسی که در روزهای پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ بازداشت شد، گفت: « آقای زید آبادی در برابر نگرانی های من می گفت، نگران نباشید من وزنم کم نشده و هیچ مشکلی ندارم، می گفت خودم سعی می کنم که کمتر غذا بخورم، می گفت همه جور آزمایشی داده ام و هیچ مشکلی نیست. اما واقعا نمی توان به آزمایش بهداری زندان که دارای حداقل امکانات است اکتفا کرد. راستش من حرف های دلگرم کننده زید آبادی را باور نکردم چون ۲۰ سال است که با او زندگی می کنم و می دانم که او جز دو بار اعتصاب غذای که در زندان داشت دیگر دچار کاهش وزن نشده است. یعنی اصلا سابقه نداشته که اینقدر به یکباره وزنش کم شود. من نمی توانم تا زمانیکه پزشک معتبری او را معاینه کند آرام و قرار بگیرم.»

احمد زید آبادی، روزنامه نگار و تحلیل گر سیاسی، ۲۴خردادماه در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بازداشت شد. مهمترین اتهام او نگارش نامه سر گشاده ای خطاب به رهبر جمهوری اسلامی ایران بود که طی آن از او انتقاد کرده بود. زید آبادی در دادگاه تجدید نظرش در دی ماه سال ۸۸ به شش سال زندان ، پنج سال تبعید به گناباد و محرومیت مادام العمر از فعالیت های سیاسی و اجتماعی محکوم شد. او هم اکنون در زندان رجایی شهر کرج به سر می برد.

مهدیه محمدی با انتقاد از برخورد مسولان زندان رجایی شهر کرج، درباره پیگیری هایش گفت: « تا به حال یک نامه به دادستان نوشتم که یا خودشان او را به بیمارستانی خارج از زندان برای معاینه و آزمایش بفرستند و یا ۲۴ ساعت به او مرخصی بدهند تا ما خودمان او را به بیمارستانی که به نظرمان معتبر است ببریم تا مورد معاینه قرار گیرد. علاوه بر آن در این چند روز بارها به بهداری و ریاست زندان رجایی شهر کرج تماس گرفتم اما جواب مشخصی به من داده نشد، می گفتند حالا شاید روزه گرفته ، شاید کم غذا می خورد، یک جور با نگرانی های ما برخورد می کنند که انگار موضوع مهمی نیست.»

همسر احمد زید آبادی که به شدت از وضعیت جدید همسرش نگران است به کمپین گفت: «هم بندی هایش گفتند که احمد به دلیل وضعیتی که برای هاله سحابی و هدی صابر پیش آمده روزهای بدی داشته و حالا من هم می گویم که شاید به دلیل این مصیبت ها باشد که بهرحال برای هر زندانی سنگین است . اما باز هم نمی توانم خودم را با این حرف ها راضی کنم و تا وقتی مطمئن نشوم که از لحاظ جسمی مشکلی ندارد مرتب نگران او هستم.»