[audio:http://persian.iranhumanrights.org/wp-content/uploads/Poscast_5_Fa_final_July_28_11.mp3|titles=Poscast_5_Fa_final_July_28_11]

شیرین عبادی در پادکست پنجم کمپین به نقض حقوق زندانیان توسط مقامات قضایی از جمله مرخصی ندادن به آنها اعتراض کرده است.

در پنجمین پادکست فارسی کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران که امروز منتشر شد موضوعاتی همچون اعتراض شیرین عبادی به نقض حقوق زندانیان در زندان ها، بیانیه ۵۰۰ فعال حقوق زنان نسبت به اعمال خشونت سیستماتیک در جامعه و همچنین وضعیت وخیم محمد داوری میشنوید.

خواهر زاده محمدداوری در گفت وگوبا کمپین از وضعیت بحرانی خانواده داوری برای رسیدگی به وضعیت محمدداوری سخن گفته است. محمدداوری سردبیرسایت سحام نیوز بود که در جریان مستندسازی موارد بدرفتاری در زندان ها به مهدی کروبی کمک کرده بود. او به شش سال زندان محکوم شده است.

همچنین پادکست این هفته به نگرانی های پدرضیا نبوی پرداخته است که در آن از اینکه ممکن است پسرش بار دیگر به زندان کارون اهواز که از وضعیت اسف باری برخوردار است سخن گفته است. خبرها طی این هفته حاکی از این بود که برخی از زندانیان کارون اهواز که به دلیل شرایط بد آن به زندان دیگری منتقل شده بودند بار دیگر قراراست به این زندان منتقل شوند.

بیماری قبلی سعید متین فعال مدنی آذربایجان نیز بخش دیگری از پادکست این هفته است. او به ارتباط تبلیغ علیه نظام و ارتباط با بیگانگان حکم هشت سال زندان دارد و هم اکنون در زندان اوین است.

کمپین بین المللی حقوق بشر پادکست هفتگی خود را به زبان های فارسی و انگلیسی با مروری بر آنچه در هفته گذشته رخ داده منتشر می شود. با عضو شدن در صفحه فیس بوک کمپین می توانید فایل صوتی پادکست را هر هفته روی صفحه خود دریافت وبشنوند. لطفا نظرات خود را در خصوص پادکست هفتگی برای ما ارسال کنید. اگر مایل هستید که موضوعی در پادکست هفتگی مطرح شود لطفا آن را با ما در میان بگذارید.