[audio:http://persian.iranhumanrights.org/wp-content/uploads/Saharkhiz_Aug_2011.mp3|titles=Saharkhiz_Aug_2011]

پسر عیسی سحرخیز در خصوص مشکلات متعدد جسمی پدرش گفت:«آقای سحرخیز خیلی ضعیف شده است، مشکل فشار خون دارد، پرده گوشش پاره شده ، از ناحیه کمر در رنج است و مدتی حتی روی صندلی چرخ دار می نشست. باید تحت نظر پزشک متخصص باشد که چنین اتفاقی برای او نمی افتد. در روزهای اول زندان به پدرم چیزی شبیه توبه نامه داده اند که امضا کند، بهش گفته اند به شرط امضا، شرایط مناسب و راحتی برایش مهیا می شود اما پدرم گفته من به حرف های که زده ام اعتقاد دارم و توبه نامه امضا نمی کنم.»

مهدی سحرخیز، فرزند عیسی سحر خیز روزنامه نگاری که هم اکنون دوران سه سال زندان خود را در زندان سپری می کند به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که بر اساس حکمی جدید دو سال دیگر بر مدت زندان پدرش افزوده شده است. او به کمپین گفت: « حکم جدید هم مانند بقیه حکم هاست. این حکم نشانگر کینه شخصی آقای خامنه ای به پدرم است، به دلیل انتقاد های که پدرم به او داشت حالا سعی دارند به هر طریقی شده او را اذیت کنند و بیشتر در زندان نگه دارند.»

عیسی سحرخیز، فعال سیاسی و مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت خاتمی که اکنون در زندان رجایی شهر کرج به سر می برد در ۱۴ مرداد طی حکمی به دو سال حبس بیشتر به دلیل فعالیت های مطبوعاتی سابقش محکوم شده است. او در حوادث پس از انتخابات جنجال برانگیز سال ۸۸ بازداشت شد و از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به سه سال حبس محکوم شده بود. او طی دو سال حبس خود حتی یک روز هم مرخصی نداشته است و حالا به دو سال حبس بیشتر نیز محکوم شده است.

مهدی سحرخیز، فرزند عیسی سحرخیز با مخاطب قرار دادن رهبر جمهوری اسلامی ایران گفت:« می خواهم به شخص آقای خامنه ای بگویم که از حسنی مبارک یاد بگیرد. روزی هم دقیقا شبیه این اتفاق برای دولت ایران می افتد، حالا در یکی، دو سال آینده یا چند سال بیشتر، ولی بالاخره دولتمردان ایرانی هم مثل صدام، قذافی و حسینی مبارک به نتیجه عملشان می رسند. می خواهم بگویم که از عاقبتی که قرار است در این دنیا به آن برسند، بترسند و بدانند که قدرت همیشه در دست آنها نخواهد بود.»

پسر این روزنامه نگار و زندانی عقیدتی  در خصوص مشکلات متعدد جسمی پدرش در زندان گفت:«آقای سحرخیز خیلی ضعیف شده است، مشکل فشار خون دارد، پرده گوشش پاره شده ، از ناحیه کمر در رنج است و مدتی حتی روی صندلی چرخ دار می نشست. باید تحت نظر پزشک متخصص باشد که چنین اتفاقی برای او نمی افتد. در روزهای اول زندان به پدرم چیزی شبیه توبه نامه داده اند که امضا کند، بهش گفته اند به شرط امضا، شرایط مناسب و راحتی برایش مهیا می شود اما پدرم گفته من به حرف های که زده ام اعتقاد دارم و توبه نامه امضا نمی کنم. به این دلیل او را دو سال در وضعیت بدی در زندان نگه داشته اند و هیچ وقت جوابی به درخواست مرخصی نداده اند. با این حال امیدوارم حداقل چند روزی پدر من هم به مرخصی بیاید.»

مهدی سحرخیز درباره مشکلات دیگر گفت: « اول از همه باید پدرم در زندان تهران باشد. آقای اژه ای، کسی که پدرم را گاز گرفت خودش اعلام کرده که تمام زندانیان اهل تهران باید در زندان تهران باشند اما درباره پدر من و خیلی های دیگر این مسئله صادق نبوده و خود این موضوع بیشتر از همه اذیت می کند، خانواده من هر دو هفته یکبار که زمان ملاقات است باید از این شهر به شهر دیگری بروند ، نصف روز را در راه باشند تا بتوانند پدرم را چند دقیقه ببینند. موضوع دیگر این است که خانواده ام همیشه از کثیفی زندان می گویند. یکسال هم تلفن زندان رجایی شهر کرج قطع است و فقط خانواده می توانند دو هفته یکبار از حال پدرم باخبر شوند. همه اینها رنج آور است.»